Uinninvalvojatöitä tarjolla Pieksämäen Uimahallissa

29.10.2025

Uinninvalvojatöitä tarjolla Pieksämäen Uimahallissa

Etsimme työtekijäporukkaamme uinninvalvojia. Tarve sijaisuuksille saattaa tulla saman päivän aikana ja vuorojen pituudet ovat vaihtelevia. Vuorot ovat ilta- ja viikonloppupainotteisia ja työtä tehdään aina työpareittain.

Aiempaa työkokemusta tai koulutusta ei tarvita, mutta tekijän on oltava 18 vuotta täyttänyt uimataitoinen ja kykenevä suoriutumaan valvojilta vaadittavasta uinninvalvojakurssista ongelmitta. Suomen kielen taito on työssä välttämätön. Aiemmin uinninvalvojakurssin suorittaneilta ei vaadita kurssin uusintaa, mutta valvojan testiuinti tulee läpäistä ennen työn aloittamista.

Uinninvalvonta on vastuullista työtä ja sen tekijältä odotetaan hyviä sosiaalisia taitoja, oma-aloitteisuutta ja reipasta otetta allasturvallisuuteen liittyvissä asioissa. Työ soveltuu hyvin esimerkiksi sinulle, joka haluat työskennellä opintojen tai muiden töiden ohessa.

Mikäli mielenkiinto heräsi, ole meihin rohkeasti ja viipymättä yhteyksissä sähköpostilla osoitteeseen uimahalli@pieksamaki.fi.

[ssba]